Milí uchádzači o štúdium, vážení rodičia, tento rok otvoríme brány našej univerzity Online. Radi by sme sa stretli osobne, no vzhľadom na súčasnú situáciu to nie je možné. Nám to však nevadí. Pripravili sme pre vás Virtuálny Deň otvorených dverí.

 

Aby sme Vám poskytli čo najviac informácií o možnostiach štúdia, podmienkach prijatia, aktivitách… pripravili sme pre Vás možnosť klásť zástupcom vedenia školy otázky prostredníctvom sociálnej siete Facebook. Táto služba bude dostupná online počas oficiálneho DOD.

 

K dispozícii Vám budú zástupcovia fakúlt v čase 9:00 – 12:00. Vaše otázky týkajúce sa štúdia môžete uviesť prostredníctvom Facebook-konta našich fakúlt: Filozofická fakulta, Pedagogická fakulta, Teologická fakulta, Fakulta zdravotníctva.

 

PLagat DOD2021 banner

 

Na univerzite vyučujú odborníci, ktorí sa však snažia o kolegiálny a ľudský prístup k študentom. Študenti sú pre nás partneri, ktorých motivujeme nielen získavať nové vedomosti, ale hlavne rozvíjať svoje zručnosti. Povzbudzujeme ich tiež zapájať sa do rôznych študentských vedeckých aktivít (študentské konferencie) či mimoškolskej činnosti (diskusné kluby, časopis, rádio, televízia, podujatia pre verejnosť). Kladieme dôraz na osobnejší prístup a realizáciu vzdelávania hlavne v menších skupinách, ktoré podporujú diskusiu a tvorivú aktivitu.

 

 

Poradenské centrum

 

 

Pridanou hodnotou štúdia a života na Katolíckej univerzite v Ružomberku sú jedinečné služby pre študentov. Svojim študentom a absolventom poskytuje komplexné poradenstvo, pomoc a podporu v rôznych životných situáciách. Odborný tím v Poradenskom centre KU ponúka kariérové poradenstvo, psychologické poradenstvo, zabezpečuje a sprostredkúva sociálne i právne poradenstvo. Poradenské centrum je zároveň podporným pracoviskom pre študentov so špecifi ckými potrebami a pre rodičov s deťmi.
 

 

Zahraničné vzťahy

 

 

Katolícka univerzita pôsobí v medzinárodnej sieti vysokoškolských inštitúcii zapojených do Programu Erasmus+ zameranej na modernizáciu a zvyšovanie kvality vysokoškolského vzdelávania, aktívna je obzvlášť pri mobilitách jednotlivcov.
 

 

Univerzitná knižnica

 

 

Vyučovanie na všetkých fakultách prebiehav špičkových vynovených priestoroch. Študentom sú k dispozícii moderné učebne, priestranná aula, plne vybavené laboratóriá, umelecké ateliéry. Študovať, digitálne pracovať a oddychovať môžu v najmodernejšej univerzitnej knižnici.

 

 

Ubytovacie a stravovacie zariadenie

 

 
Každý prvák, ktorý bude prijatý naštúdium v 1. kole prijímacieho konania a podá si žiadosť o ubytovanie, ho aj dostane. Katolícka univerzita disponuje ubytovacími kapacitami v zrekonštruovaných alebo nových študentských domovoch. Študenti môžu bývať na internáte v kempuse univerzity alebo v študentských domovoch v blízkosti centra mesta.

 

Virtuálny sprievodca univerzitou

jún 2022
Po Ut St Št Pi So Ne
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 1 2 3

 

banner 2 percenta

 

verbum obalka

 

banner1

banner2

banner utv2Absolventi

 

 

logo net fuceIFCU