erasmus ka203Siedmeho augusta sme sa dozvedeli výsledky hodnotiaceho procesu projektov Európskej únie ERASMUS+ KA 203 Strategické partnerstvá, kde Pedagogická fakulta KU predložila vlastný projekt Upgrade with Learner – centered approach, Inovujme s prístupom zameraným na žiaka. Projekt PF KU v Ružomberku bol v tomto hodnotiacom procese úspešný.


Hlavné ciele projektu sú: zvýšiť kvalitu vysokoškolského vzdelávania zavedením prístupu zameraného na študentov, rozvíjať vynikajúce školy na základe modelu výnimočnosti EFQM, rozvíjať funkčný selfmanagment a postup rozvoja učiteľa v rámci školského prostredia. V rámci projektu plánujeme pripraviť Metodiku LCA pre základné školy, učebné osnovy troch študijných predmetov s názvom „Na žiaka orientovaný prístup“ v bakalárskom aj magisterskom stupni, ale aj predmety s názvom „Learn and Lead – selfmanagment“ pre študentov- budúcich učiteľov v poslednom roku magisterského štúdia. Obsahom projektu je tiež príprava dvoch študijných programov pre celoživotné vzdelávanie. V rámci projektu okrem týchto všetkých aktivít bude realizované špecializované vzdelávanie určené manažérom vo všetkých typoch škôl a univerzít. Špecializované vzdelávanie managerov škôl je založené na Modeli EFQM.


Koordinátorkou projektu je doc. PhDr. Markéta Rusnáková, PhD.. Na projekte bude participovať päť európskych krajín Slovensko, Severné Macedónsko, Slovinsko, Litva a Lotyšsko. V každej krajine sú okrem univerzít zapojené aj základné školy, ktoré sa stanú modelovými školami pre moduly, ktoré budú vytvorené v rámci projektu. Za Slovensko sa modelovou školou strane Základná škola Bystrická cesta v Ružomberku.

august 2022
Po Ut St Št Pi So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

Katolícka univerzita

v Ružomberku

Pedagogická fakulta

Hrabovská cesta 1

034 01 Ružomberok

multilanguage website 

ais2   email   stravovanie

 

isic preukazy   instagram   facebook

pk baner

pk baner

informacie o studiu

alumni klub ku banner

kalendar podujati 2019

elearning pfku

studentske zlavy pfku

propagacne video pfku

bulletin pfku

baner ccvpfku

studia scientifica

kto vie nech uci baner