web covid19Vážení študenti,
podľa opatrenia Úradu verejného zdravotníctva SR z 3. júla 2020 v platnom znení sa všetkým osobám, ktoré od 6. júla 2020 od 7.00 hod. vstúpia na územie Slovenskej republiky z krajiny neuvedenej nižšie v zozname, teda aj z Ukrajiny, sa nariaďuje izolácia v domácom prostredí do doby obdržania negatívneho výsledku RT-PCR testu na ochorenie COVID-19.

 


Laboratórnej diagnostike na ochorenie COVID-19 je osoba povinná sa podrobiť najskôr v piaty deň izolácie v domácom prostredí.

 

Osoby, ktoré prichádzajú z rizikových krajín (neuvedených v zozname nižšie) sa musia telefonicky alebo elektronicky prihlásiť na miestny príslušný regionálny úrad verejného zdravotníctva v SR, aby ho oboznámili s cestovateľskou anamnézou. Regionálny úrad verejného zdravotníctva im pomôže zorientovať sa v situácii, oboznámi ich s pravidlami domácej izolácie a zmanažuje testovanie na ochorenie COVID-19, najskôr na 5. deň po príchode.

http://www.ruvzlm.sk/index.html


Jednou z ciest elektronického prihlásenia je vyplnenie formuláru na stránke korona.gov.sk, kde osoby, okrem iného, uvedú aj svoje telefónne číslo, miesto plánovanej domácej karantény a ich ošetrujúceho lekára. Na základe týchto údajov ich príslušný regionálny úrad verejného zdravotníctva objedná na testovanie najskôr na piaty deň po príchode na územie SR. Vo formulári, okrem iného, treba uviesť aj svoje telefónne číslo, miesto plánovanej izolácie a ošetrujúceho lekára. Na základe týchto údajov príslušný regionálny úrad verejného zdravotníctva objedná prichádzajúcich na laboratórnu diagnostiku ochorenia COVID-19.

 

Bezpečné krajiny z pohľadu Slovenskej republiky nájdete na tomto odkaze
http://www.uvzsr.sk/docs/info/covid19/zmena_hranice_17_7.pdf

 

Na základe vyššie uvedených nariadení, žiadame všetkých študentov, ktorí sa nachádzali v rizikovej krajine po 3. júli 2020, aby sa pri vstupe na pôdu Pedagogickej fakulty Katolíckej univerzity v Ružomberku preukázali svojim negatívnym RT - PCR testom realizovaným na území Slovenskej republiky. Tieto testy sú pre Vás bezplatné (hradí ich SR).

SÚRNE: ŠTUDENTOM KATOLÍCKEJ UNIVERZITY ZO VŠETKÝCH PRACOVÍSK (TEDA AJ Z LEVOČE A POPRADU), KTORÍ PRIŠLI ALEBO PRICHÁDZAJÚ NA SLOVENSKO A POTREBUJÚ ÍSŤ DO KARANTÉNY, KATOLÍCKA UNIVERZITA POSKYTNE KARANTÉNNE UBYTOVANIE, AVŠAK JE POTREBNÉ, ABY SA DO PIATKU 28. 8. 2020 ZAREGISTROVALI CEZ FORMULÁR UMIESTNENÝ NA TOMTO LINKU :
http://www.ku.sk/index.php/sluzby-studentom/medzinarodne-vztahy/informacie-covid-19

 

FORMULÁR JE UMIESTNENÝ NA ZÁVER TEXTU V ČERVENOM PÍSME
Študentom, ktorí sa nezaregistrujú cez tento formulár, nebude izolačné ubytovanie poskytnuté.


Toto opatrenie je v súlade s platnými nariadeniam Hlavného hygienika SR, ale predovšetkým nám ide o ochranu zdravia nás všetkých.

august 2022
Po Ut St Št Pi So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

Katolícka univerzita

v Ružomberku

Pedagogická fakulta

Hrabovská cesta 1

034 01 Ružomberok

multilanguage website 

ais2   email   stravovanie

 

isic preukazy   instagram   facebook

pk baner

pk baner

informacie o studiu

alumni klub ku banner

kalendar podujati 2019

elearning pfku

studentske zlavy pfku

propagacne video pfku

bulletin pfku

baner ccvpfku

studia scientifica

kto vie nech uci baner