erasmus stretnutieV dňoch 1. – 5. marca 2021 sa uskutočnilo ďalšie projektové stretnutie riešiteľského tímu medzinárodného projektu Erasmus+ Implementation of Consumer Neuroscience and Smart Research Solutions in Aromachology (Implementácia neurovedy v spotrebiteľskom segmente a inteligentné výskumné riešenia v aromachológii) s názvom NEUROSMARTOLOGY.


Keďže súčasná pandemická situácia neumožňuje cestovanie do zahraničia, celé stretnutie prebiehalo online. Organizátorom medzinárodnej tréningovej aktivity C4 bola španielska univerzita z provincie Alicante Universidad Miguel Hernández de Elche, sídliaca v meste Altea. V úvode 5-dňového stretnutia sa prihovorili členom riešiteľského tímu zo šiestich krajín (Španielsko, Nemecko, Dánsko, Poľsko, ČR a SR) vedúci predstavitelia tejto univerzity a popriali veľa úspechov v riešení tak výnimočného projektu.

 

erasmus stretnutie


V rámci piatich tréningových dní prezentovali svoje aktivity a výstupy všetci partneri projektu. Hlavný koordinátor, riešiteľský tím z Fakulty ekonomiky a manažmentu SPU v Nitre, predstavil priebežné výsledky testovania vplyvov arómy na správanie zákazníkov vo vybraných predajniach obchodného reťazca Kaufland na Slovensku. Tiež prezentoval výsledky asociačných testov realizovaných v 4 krajinách vrátane Slovenska. Následne partneri z University of Southern Denmark (Dánsko) a Poznań University of Economics and Business (Poľsko) prezentovali možnosti aromatizácie nepotravinárskych maloobchodných predajní. Členovia Katedry manažmentu v Poprade Ing. Anna Diačiková, PhD. a Mgr. Karol Čarnogurský, PhD. prezentovali výsledky výskumu v spoločnosti Chemosvit Fibrochem, a.s. a ďalšie možnosti využitia aromatizácie priestorov výrobných podnikov. Následne prebiehali aktivity a informácie o možnostiach publikovania výsledkov projektu v špeciálnom vydaní medzinárodného karentovaného odborného časopisu Applied Science, čo bude významnou disemináciou projektu. Tiež boli prerokúvané podrobné informácie o vydaní odbornej monografie, ktorá bude tvoriť hlavný výstup projektu. V závere členovia riešiteľského tímu konštatovali, že sa navzájom obohatili, dozvedeli sa mnoho nových podstatných informácií v stále možno povedať novej vede a inšpirovali sa navzájom v riešení projektu.

august 2022
Po Ut St Št Pi So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

Katolícka univerzita

v Ružomberku

Pedagogická fakulta

Hrabovská cesta 1

034 01 Ružomberok

multilanguage website 

ais2   email   stravovanie

 

isic preukazy   instagram   facebook

pk baner

pk baner

informacie o studiu

alumni klub ku banner

kalendar podujati 2019

elearning pfku

studentske zlavy pfku

propagacne video pfku

bulletin pfku

baner ccvpfku

studia scientifica

kto vie nech uci baner