B. KORONI, moderátor:

"Katolícka univerzita v Ružomberku zavŕšila niekoľkoročnú prípravu budovania televízneho štúdia. Dnes ho slávnostne otvorila a sprístupnila na Katedre žurnalistiky. Rektor Tadeusz ZASEPA podpísal zároveň deklaráciu o vzájomnej spolupráci s riaditeľom TV Lux."

A. BOBULOVÁ, redaktorka:

"Katolícka univerzita v roku 2004 zabezpečila prvé nahrávacie zariadenia a počítače na spracovanie materiálov. V 2007‑mom sa jej podarilo vybudovať rozhlasové štúdio a dnes prináša nové možnosti s televíznym štúdiom. Viac už prorektor pre rozvoj a vzťahy s verejnosťou Peter OLEKŠÁK."

P. OLEKŠÁK:

"To je predpoklad pre najlepšiu prípravu budúcich žurnalistov. Chceli by sme, aby naši absolventi boli zruční, teraz by sme chceli využívať techniku, preto hovoríme o spolupráci s rôznymi médiami, rozhlasovými či televíznymi, najprv sa naučiť využívať tú techniku, to chceme robiť najbližšie mesiace. Vzápätí od septembra chceme pripraviť konkrétny tím pre prípravu buď v spravodajstve, publicistike, ale aj dokumenty."

A. BOBULOVÁ:

"Katolícke médiá spolu úzko spolupracujú a aj teraz privítali možnosť rozvíjať sa spolu s novým televíznym štúdiom. Ďalej už riaditeľ televízie Lux Dárius Anton HATOK."

D. A. HATOK:

"Do leta, keďže nám beží programová štruktúra, sme v polke vlastne vysielacej štruktúre, ktorá je stále robená na obdobie do leta, do konca júna. Tak teraz prechádzame konkurzmi, vyberajú sa moderátori, vyberajú sa ľudia ku technike a od začiatku novej vysielacej štruktúry, čo je v septembri, práve vtedy už by sme chceli mať aj zavedené priamo v štruktúre výstupy z tohto štúdia."

A. BOBULOVÁ:

"O prácu v televíznom štúdiu sa zaujíma momentálne devätnásť študentov nielen z Katolíckej univerzity."

Študenti:

"Ja som veľmi spokojný, že takýto projekt vznikol u nás na univerzite, pretože teraz máme veľmi dobré možnosti a môžme vlastne získavať skúsenosti aj s prácou s kamerou. Čo je pre mňa veľmi pozitívne, pretože v budúcnosti by som sa chcel venovať dokumentárnej tvorbe."

"Určite skúsenosť na nezaplatenie."

(Rádio Lumen, Infolumen, 17.30 h, 17. 2. 2011)

august 2022
Po Ut St Št Pi So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

 

banner 2 percenta

 

verbum obalka

 

banner1

banner2

banner utv2Absolventi

 

 

logo net fuceIFCU