Ani studený vietor neodradil veriacich, aby sa zúčastnili programu májovej fatimskej soboty v pútnickom Klokočove. Tradične je už májový program zameraný na mladých, z ktorých niekoľkí spolu s vladykom Milanom Chauturom prišli na púť bicyklom. Medzi zhromaždených zavítal rektor Katolíckej univerzity prof. Tadeusz Zasępa, ktorý vo svojej prednáške poukázal na štyri oblasti mediálneho vplyvu.

Podľa výskumov médiá ovplyvňujú komerčnú atmosféru (reklama), sympatiu s kriminálnymi hrdinami (násilie), sexuálnu stimuláciu (sex bez zodpovednosti) a zánik pocitu tajomstva (všetko je odhalené).

Vladyka Milan slávil archijerejskú liturgiu pri poľnom oltári. V homílii sa prof. Zasępa podelil s myšlienkou evanjelia, kde Ježiš formoval vieru apoštola Petra na rozbúrenom mori. Apoštol Peter zažil viacero zlomových momentov, napr. keď Ježiša spútaného viedli na súd, a aj ho v ľudskej slabosti zaprel. No po Ježišovom vzkriesení a odovzdaní moci kľúčov nabrala jeho viera novú silu. „Aj dnes sú nástupcovia apoštola Petra povolaní posilňovať bratov vo viere.“ Na príklade pápežov Pavla VI. a nedávno blahorečeného Jána Pavla II. dokumentoval pevnosť a krásu viery v Ježiša. Súčasne vyjadril svoj obdiv voči Gréckokatolíckej cirkvi, ktorá sa v zlomovej situácii mohla oprieť o vieru pápežov a presv. Bohorodičky.

Na záver bol mariánsky moleben a tematické dialógy, v ktorých pozvaný hosť odpovedal na otázky z problematiky médií i osobného života. K vydarenej duchovnej slávnosti prispela aj spievajúca mládež z farnosti Trnava pri Laborci.

TK KBS informoval Michal Hospodár

 

august 2022
Po Ut St Št Pi So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

 

banner 2 percenta

 

verbum obalka

 

banner1

banner2

banner utv2Absolventi

 

 

logo net fuceIFCU