Ružomberčania oceňujú pozitívny vplyv univerzity na región 

Dve tretiny Ružomberčanov súhlasia s tvrdením, že Katolícka univerzita priaznivo ovplyvňuje život v meste a regióne. Vyplýva to z anonymného internetového dotazníka, ktorý zverejnila KU na svojej webstránke a rozličných sociálnych sieťach a ktorý bol uzavretý v máji 2013. Zúčastnilo sa ho až 269 účastníkov: študentov, pedagógov, priateľov KU i obyvateľov Ružomberka. Cieľom bolo zistiť vnímanie univerzity občanmi mesta a regiónu.

 

Z dotazníka vyplýva, že respondenti akceptujú zodpovedné správanie sa KU k svojmu okoliu a životnému prostrediu (87 %). Taktiež vnímajú priaznivý vplyv školy nielen na mesto a región (83 %), ale aj na miestnu ekonomiku (85 %); oceňujú zodpovedné správanie sa KU pri riešení problémov Ružomberka a okolia (62 %). Viac ako dve tretiny respondentov súhlasia so stanoviskom, že Katolícka univerzita vo svojich činnostiach pôsobí otvorene, eticky a transparentne.

 

Čo by mohla KU zlepšiť? Respondenti navrhujú organizovať akademické podujatie v meste pre verejnosť, vybudovať športový areál, realizovať ekologické aktivity či viac zapájať študentov do diania.

 

Spomedzi nedávnych udalostí účastníci internetového dotazníka zaregistrovali najmä výstavbu novej univerzitnej knižnice. Pozitívne ohlasy získali školské médiá, Kolégium KU alebo podujatie Objatie ruší zajatie.

 

 

Univerzita a mesto Ružomberok podpísali memorandum 

Mesto Ružomberok a Katolícka univerzita v Ružomberku (KU) podpísali v utorok 23. marca 2010 Memorandum o spolupráci. Dokument, v súlade s uznesením Mestského zastupiteľstva v Ružomberku č. 448/2009 z júna 2009, nadväzuje na doterajšie dobré vzťahy miestnej samosprávy s univerzitou a v niekoľkých oblastiach definuje možné oblasti ďalšej spolupráce.

 

„Katolícku univerzitu vnímam ako významnú a veľmi prínosnú. V našom meste bola v roku 2000 založená Katolícka univerzita ako jediná na Slovensku a v Česku, čím sa naše mesto zaradilo medzi tých málo európskych miest, v ktorých sídlia katolícke univerzity," skonštatoval primátor Ružomberka Michal Slašťan. Podľa slov rektora KU prof. Tadeusza Zasępu je prioritou rozvoj univerzity v mieste jej vzniku, v Ružomberku. "Mesto vnímame ako dôležitého partnera pri uskutočňovaní našich ďalších rozvojových projektov, ktoré iste poslúžia nielen Ružomberčanom, ale aj celému kraju a Slovensku."

 

Mesto Ružomberok v memorande deklaruje všestrannú podporu rozvoja univerzity, napríklad spoluprácou pri vedeckých, pedagogických, spoločenských aktivitách, ale aj dotáciou na podporu výstavby Univerzitnej knižnice KU odpredajom nehnuteľností v majetku mesta. KU bude rozvoj mesta podporovať predovšetkým organizáciou akademických aktivít či vytvorením podmienok na poskytovanie služieb univerzitnej knižnice občanom mesta. "Okrem toho univerzita rada poskytne metodickú podporu pri tvorbe konkrétnych projektov ďalšieho vzdelávania v meste Ružomberok. Na základe konkrétnych dohôd s mestom sa budeme napríklad oblastiach v oblastiach školstva, vedy, kultúry, sociálnej práce podieľať na vytváraní nových koncepcií zabezpečujúcich ich zodpovedajúcu úroveň," spresnil dohody z memoranda rektor KU.

 

 

máj 2022
Po Ut St Št Pi So Ne
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5

 

banner 2 percenta

 

verbum obalka

 

banner1

banner2

banner utv2Absolventi

 

 

logo net fuceIFCU