Registruj sa na: leto.bisla.sk

Čo je Letná škola?


Letná škola BISLA pozostáva z šestnástich krátkych intenzívnych „pop-up“ kurzov na aktuálne, špecifické a praktické témy. Približne polovica kurzov bude prebiehať po slovensky a polovica v anglickom jazyku. Takúto letnú školu BISLU organizuje po prvýkrát ako reakciu na post-pandemickú situáciu.
„Pop-up“ kurzy sú zabehnutým formátom doplnenia výučby počas semestrov na mnohých školách v USA a v Európe, najmä v programoch štúdií liberálnych štúdií. Dávajú možnosť študentom obohatiť svoje poznatky, ktoré sa počas akademického roku do jednotlivých predmetov „nezmestia,“ no sú dôležitou aplikáciou teoretických poznatkov v tom-ktorom odbore. BISLA sa rozhodla tento formát ponúknuť počas celého leta.
Kurzy sa venujú témam zo sociológie, politológie, medzinárodných vzťahov, filozofie, psychológie, aj umení. Sú spravidla interdisciplinárne a založené na intenzívnych interakciách malej skupiny študentov (10-15)


Ako to funguje?


Každý kurz má max. 15 kontaktných hodín. Ešte pred začatím kurzu si študenti väčšinou prečítajú základný text, ktorý poslúži ako štartovacia dráha pre diskusie. Počas kurzu splnia niekoľko krátkych zadaní rôzneho formátu (reflexie, prezentácie, skupinové projekty a i.) a odovzdajú dlhšiu esej či projekt po skončení kurzu. Takýmto spôsobom kurz naplní penzum 2 ECTS kreditov a študent/-ka získa po úspešnom absolvovaní kurzu certifikát.
Trvanie kurzov je rôzne, niektoré kurzy budú prebiehať intenzívnou formou štyri dni, väčšinou však 7-10 dní. Na domovskej stránke a v kalendári nájdete rozpis kurzov aj dátumy, kedy budú prebiehať. Pre účastníkov, ktorí nie sú študentmi BISLA je cena jedného kurzu 59 EUR. (Možnosť získať štipendium v plnej výške ceny kurzu podaním žiadosti na bislaleto[zavinac]bisla.sk.)


Pre koho je Letná škola?


Letná škola je určená pre študentov všetkých vysokých škôl z celého Slovenska i zahraničia. Študenti nemusia mať zázemie v spoločenských a humanitných vedách, naopak, vítame účastníkov všetkých možných odborov. Zároveň je tento program otvorený aj pre maturantov, ktorí sa chystajú na vysokoškolské štúdium.
Tým, že jednotlivé kurzy trvajú len pár dní, je tento formát dostupný aj pre “cezpoľných” študentov. Na stránke nájdete aj prehľad ubytovania v okolí BISLA. Náš organizačný team vám rád pomôže a zodpovie akékoľvek otázky.
 

Letná škola nie je len o učení


Súčasťou letnej školy BISLA bude 10 verejných diskusií: “Premýšľame globálne a lokálne o súčasnosti – o vzdelaní, umení a etike“. Tieto diskusie, ktoré budú prebiehať počas leta v záhrade BISLA a zároveň budú streamované naživo cez internet. (moderátori budú Prof. F. Novosád, Doc. S. Abrahám a Terézia Lukáčová, študentka BISLA a spoluzakladateľka vzdelávacieho programu I AMbitious).
Študentská rada BISLA tiež chystá počas leta aj neformálne kultúrne a spoločenské podujatia do ktorých sa účastníci môžu zapojiť- filmové večery, barbecue, koncerty a i.

jún 2022
Po Ut St Št Pi So Ne
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 1 2 3

 

banner 2 percenta

 

verbum obalka

 

banner1

banner2

banner utv2Absolventi

 

 

logo net fuceIFCU