Vydanie preukazu:

Ste študent (uchádzač o štúdium) (bakalárske, magisterské, doktorandské) dennej, alebo externej formy štúdia a žiadate vydať preukaz študenta

 

ISIC aplikácia:

Vďaka ISIC appke budeš mať svoj preukaz stále pri sebe a využiješ ho vo všetkých obchodoch, reštauráciách a na ďalších miestach.

ISIC appku nájdeš TU: https://isic.sk/isic-demo-aplikacia/

 

 

 1. Prihláste sa do aplikácie: https://abakus.ku.sk/preukazy/
 2. Skontrolujte si nastavenie požadovaného vizuálu preukazu v záložke: Vizuál preukazu - Voľba preukazu
 3. Uhraďte poplatok na vydanie preukazu: Postup uhradenia poplatku   Platbu je možné realizovať výhradne bankovým prevodom (nie poštovým peňažným poukazom).

 4. Cez aplikáciu https://abakus.ku.sk/preukazy/ nahrajte  fotografiu na preukaz podľa  Postupu na nahratie fotografie
 5. Externí študenti bod č.6 preskočia
 6. Ak ste denný študent a chcete preukaz denného študenta s vizuálom ISIC, tak na stránke CKM SYTS vyplňte formulár a uraďte ešte 10€ priamo na účet CKM SYTS za licenciu ISIC: Pridelenie licencie ISIC  CKM SYTS vám po uhradení ceny licencie zašle jej číslo na email, ktorý ste uviedli do ich formulára. ( Licencia sa tlačí priamo na preukaz s vizuálom ISIC)
  Pridelené číslo licencie ISIC v tvare (napr.: S123456789123U) zapíšte cez https://abakus.ku.sk/preukazy/  v záložke "Licencia" cez tlačítko "Pridať Licenciu".    Bez  pridelenej licencie nie je možné vydať preukaz s vizálom ISIC! Takému študentovi môže byť vydaný preukaz denného študenta s vizuálom KU.  

 7. Ak ste študent denného štúdia I., II. alebo  I.II. spojeného stupňa štúdia môžete na: https://abakus.ku.sk/preukazy/  v záložke "TransData aplikáciezáväzne požiadať o externý balík dopravných aplikácii TransCard. 
 8. Prekontrolujte si v https://abakus.ku.sk/preukazy/ či máte vo svojom profile A.evidovaný zápis, B. zobrazenú vami nahratú fotografiu na preukaz, C. či vám systém v poplatkoch zobrazuje vami realizovanú platbu na vydanie preukazu a ak ste denný študent a chcete preukaz s vizuálom ISIC, či máte nahratú licenciu. Ak nemáte záujem o preukaz denného študenta s vizuálom ISIC, ale len preukaz denného študenta s vizuálom KU prosím napíšte email na: preukazy[zavinac]ku.sk .
 9. Keď sú všetky tri podmienky splnené (denní študenti 4 podmienky aj licenciu ISIC), bude vám preukaz od 7 do 30 dní vyrobený. 

 10. Študent si preukaz môže prevziať, až keď je preukaz vyrobený. Informácia o vyrobení preukazu sa študentovi zobrazí v https://abakus.ku.sk/preukazy/ v zložke Karty - ako nová karta. 

 11. Študent si osobne prevezme vyrobený preukaz v kancelárii preukazov (nie je možné ho zaslať na adresu trvalého bydliska).  Aktivuje si ho na univerzitnom termináli na prízemí Univerzitnej knižnice.

 12. V prípade, že máte záujem o externý balík dopravných aplikácií TransCard, musíte si  tento záväzný záujem vyznačiť v https://abakus.ku.sk/preukazy/ v záložke "TransData aplikácie" a mať už vytlačený preukaz. Dva pracovné dni po splnení oboch podmienok sa môžete zaregistrovať na stránke : moja.dopravnakarta.sk , zároveň tu môžete uhradiť poplatok  firme TransData s.r.o.  (ku registrácii je potrebné 17-miestne číslo preukazu, ktoré budete mať uvedené vpravo dole na preukaze). Poplatok za balík externých aplikácií systému TransCard hradí študent priamo firme TransData cez web Ubian, prípadne prostredníctvom SMS. Ak máte problém s registráciou, napíšte e-mail na preukazy[zavinac]ku.sk
 13. Po registrácii a uhradení poplatku firme TransData si študent aktivuje dopravnú časť preukazu na termináli UBIAN na prízemí Univerzitnej knižnice.

 

 

 

Predĺženie platnosti preukazu: 

Ste študent vyššieho ročníka (Bc., Mgr.,doktorand) a žiadate predpredĺžiť platnosť preukazu bezplatne červenou známkou "Neplatí na  ISIC zľavy " na aktuálny akademický rok:

 

pz no isic 09 2019

 

  Prolongačná známka červená "Neplatí na zľavy ISIC" je bezplatná.

 

 

 

 1. Zapíšte sa do vyššieho ročníka.
 2. Prekontrolujte si v AiS2 vo svojom profile či máte evidovaný zápis (po 01.09.2021).
 3. V kancelárii preukazov, alebo priamo na zápise si prevezmete bezplatne známku "Neplatí na ISIC zľavy 09/2022".
 4. Aktualizujte údaje v preukaze na  termináli - na prízemí v Univerzitnej knižnici, alebo na príslušnom študijnom oddelení.

 

Ste denný študent vyššieho ročníka (Bc., Mgr.,doktorand) vlastníte preukaz denného študenta a žiadate si predĺžiť platnosť preukazu licenciou ISIC na aktuálny akademický rok:

pz 09 2019 Prolongačná známka s licenciou ISIC cena 10€ uhrádza sa CKMSYTS.

 

 1. Zapíšte sa do vyššieho ročníka.
 2. Prekontrolujte si  vo svojom profile evidovaný zápis (po 01.09.2021).
 3. Aktualizujte údaje v preukaze na  termináli - na prízemí v Univerzitnej knižnici, alebo na príslušnom študijnom oddelení.
 4. U zamestnancov CKMSYTS si zakúpte licenčnú známku ISIC 09/2022 v cene 10€ v hotovosti a túto si nalepte na preukaz študenta. - kontakt na zamestnancov CKMSYTS.
 5. Online: ISIC známka pre vyššie ročníky
 6. Pred nalepením licenčnej známky ISIC je potrebné známku "Neplatí na ISIC zľavy". odlepiť.

 

 


Vydanie duplikátu preukazu:

Ste študent (bakalárske, magisterské, doktorandské) dennej, alebo externej formy štúdia a žiadate vydať duplikát preukazu študenta:

 1. Oznámte stratu, alebo poškodenie preukazu mailom na: preukazy[zavinac]ku.sk.
 2. Vstúpte do aplikácie https://abakus.ku.sk/preukazy/ a uhraďte poplatok podľa údajov uvedených v sekcii poplatky
 3. Zapíšte sa do vyššieho ročníka .
 4. Nahrajte fotografiu podľa  Postupu na nahratie fotografie na  https://abakus.ku.sk/preukazy/
 5. Ak došlo k zmene údajov vytlačených na preukaze na starom preukaze nahláste to na študijnom oddelení.
 6. Prekontrolujte si v https://abakus.ku.sk/preukazy/ evidovaný zápis, zmenené osobné údaje, vo svojom profile zobrazenú platbu za duplikát preukazu, nahratú fotografiu na preukaz. Keď máte všetko splnené napíšte e-mail na preukazy[zavinac]ku.sk, že ste splnili podmienky na vydanie duplikátu a platba sa vám zobrazila vo vašom profile. Na základe tejto informácie bude preukaz daný do tlače.
 7. Informácia o vytlačení duplikátu preukazu sa študentovi zobrazí v jeho profile v Abakuse v zložke Karty od 7 - do 30 dní po splnení podmienok (nahratá fotografia a nahrate zápisu v Abakuse).
 8. Duplikát preukazu študenta si vyzdvihnite v kancelárii preukazov.
 9. Preukaz si aktualizujte na jednom zo žltých terminálov umiestnených na prízemí Univerzitnej knižnice.

 

Balík externých aplikácií systému TransCard od firmy TransData s.r.o.:

Ponuka platí len pre nové preukazy s vizuálom "denný študent ISIC" a "denný študent KU NoISIC", ktoré sú vytlačené po 1.9.2019.  

 1. Postupujte podľa pokynov v časti " Vydanie preukazu"
 2. Poplatok za balík externých aplikácií systému TransCard hradí študent priamo firme TransData cez web Ubian, prípadne prostredníctvom SMS. 
  3 € s DPH - Aktivácia dopravných vlastností študentského preukazu 
  3 € s DPH - Ročná prolongácia dopravných funkcionalít študentského preukazu 
  Tj. prvý rok 6 € s DPH a potom 3 € s DPH každý akademický rok.

 

Externé aplikácie systému TransCard od firmy TransData s.r.o. pokrývajú dopravné spoločnosti: 
AD Púchov, s.r.o.; Arriva Liorbus, a.s.; Arriva Michalovce, a.s.; Arriva Nitra, a.s.; Arriva Nové Zámky, a.s.; Arriva Trnava a.s.; BUS Karpaty Stará Ľubovňa, s.r.o.; Dopravný podnik B. Bystrica, a.s.; Dopravný podnik Bratislava, a. s.; Dopravný podnik mesta Košice, a.s.; Dopravný podnik mesta Prešov, a.s.; Eurobus Košice, a.s.; Mestská dopravná spoločnosť, a.s. Považská Bystrica; SAD Dunajská Streda, a.s.; SAD Humenné, a.s.; SAD Lučenec, a.s.; SAD Poprad a.s.; SAD Prešov, a.s.; SAD Prievidza, a.s.; SAD Trenčín, a.s.; SAD Zvolen, a.s.; SAD Žilina, a.s.; SKAND Skalica, s.r.o.; Slovak Lines Bratislava, a.s.; Železničná spoločnosť Slovensko, a.s.

Externé aplikácie systému TransCard od firmy TransData s.r.o. pokrývajú tieto knižnice:
Univerzitná knižnica Bratislava; Centrum vedeckých a technických informácií SR, Bratislava; Štátna vedecká knižnica v Prešove; Štátna vedecká knižnica v Banskej Bystrici; Štátna vedecká knižnica v Košiciach; Slovenská lesnícka a drevárska knižnica vo Zvolene

 

 

 

máj 2022
Po Ut St Št Pi So Ne
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5

 

banner 2 percenta

 

verbum obalka

 

banner1

banner2

banner utv2Absolventi

 

 

logo net fuceIFCU